Finał XX edycji Międzygminnego Konkursu „Obycie umila życie”, objętego patronatem Fundacji im. prof. Tadeusza Zgółki, został rozstrzygnięty. Uroczystość finałowa odbyła się 13 kwietnia 2026 roku w Hotelu Park w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia, zgodnie z wieloletnią tradycją, była Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach.
W tegorocznym finale udział wzięli uczniowie reprezentujący następujące szkoły:
Szkołę Podstawową im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Kamionkach,
Szkołę Podstawową im. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie,
Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku,
Szkołę Podstawową im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie,
Szkołę Podstawową nr 53 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Poznaniu,
Szkołę Podstawową nr 1 w Mosinie.




